بلیط قطار رشت مشهد

چرا قطارهای فدک

معرفی

قصد سفر دارید؟ قطارهای فدک با ارائه خدماتی منحصر به فرد از قطار و هتل گرفته تا سوغات و گشت های نیمروزه و خدمات ترانسفر، همراه شماست. هدف قطارهای پنج ستاره فدک ارتقای سطح کیفیت سفرهای شماست. در سفر با فدک شما در طول سفر و یا در مقصد خدماتی بینظیر خواهید داشت که برای شما سفری به یادماندنی را می سازد.

مهمانداران

مهمانداران قطارهای پنج ستاره فدک برای تدارک سفری بینظیر برای شما آموزش دیده اند. در ابتدای سفر و به محض ورود به قطار، مهمانداران منتظر شما هستند. پس از راهنمایی برای ورود به کوپه خود، در طول سفر نیز چندین بار برای پذیرایی از شما آماده خواهند بود. علاوه بر این در صورت نیاز، شما می توانید در طول سفر خود با زدن دکمه احضار مهماندار، از آن ها کمک بگیرید.

سرو غذا

کترینگ ایرانی – اتریشی دنا، بصورت اختصاصی کلیه اقلام پذیرایی سرو شده در قطارهای فدک را آماده می کند. در ارائه ی غذاهای سرو شده در قطارهای فدک سعی شده است غذاهای بین المللی با ذائقه ایرانی سرو گردد. کلیه اقلام پذیرایی با رعایت حداکثری پروتکل های بهداشتی تهیه و ارائه می شود

خدمات سفر

هر چه برای یک سفر طولانی لذت بخش با قطار نیاز دارید در اختیارتان است. یک تلویزیون حاوی فیلم و موسیقی های متنوع و به روز، کوپه ای مدرن با طراحی ایرانی، تخت های راحت براساس اصول ارگونومی، بسته ی خواب تمیز و ضدعفونی شده برای استراحت، اینترنت رایگان، پذیرایی حرفه ای در طول سفر همه و همه برای سفری لذت بخش برای شما مهیا شده است.

کلاس‌های مسافرتی

قطارهای پنج ستاره فدک با ارئه خدمات در کلاس‌های ویژه، بیزینس، اکونومی و عصرانه، طیف متنوعی از خدمات و قیمت را پوشش می‌‍‌دهند. تمامی کلاس ها در کوپه های مدرن یکسان می باشند و صرفا ارائه خدمات متفاوت می‌باشد.

تورهای فدک

قطار فدک از طریق همکاری با بهترین هتل های مشهد، شرایط داشتن سفری خاطره انگیز در بهترین هتل های مشهد با قیمتی مناسب را مهیا کرده است.

نحوه رزرو تور

بعد از انتخاب مبدا و مقصد میتوانید کلاس مجزایی را تحت عنوان "فدک + هتل" مشاهده کنید. همچنین نیز از طریق تماس با شماره تماس 021-54824 بلیط مدنظر خودتان را با انتخاب کلاس و هتل دلخواه رزرو نمایید.

سوالات متداول

آیا امکان تغییر اطلاعات بلیط صادر شده از قبیل نام و نام خانوادگی، تاریخ، کلاس خدمات، غذای انتخاب شده و ... وجود دارد؟

امکان تغییر اطلاعات بلیط صادر شده به دلیل محدودیت‌های موجود در سیستم فروش بلیط راه آهن ج.ا.ا وجود ندارد و تنها راه ممکن، استرداد بلیط و خرید بلیط جدید می‌باشد.

آیا قیمت بلیط در روزهای نزدیک به حرکت کاهش پیدا می‌کند؟

قیمت بلیط با توجه به سیاست‌های بازاریابی و فروش شرکت و متأثر از معیارهایی از قبیل تقاضای سفر، تعداد بلیط باقیمانده، قیمت بلیط رقبا و … تغییر می‌کند البته این تغییر به معنی کاهش یا افزایش در تخفیف شرکت در قیمت بلیط می‌باشد. همچنین تغییرات قیمت بلیط از قبل قابل پیش بینی نیست.

آیا می‌توان محل استقرار در کوپه را هنگام خرید بلیط تعیین نمود؟

انتخاب محل استقرار در اختیار ما یا شما نیست بلکه سیستم فروش راه آهن ج.ا.ا بصورت اتوماتیک و با توجه به مواردی از قبیل وضعیت بلیط‌های فروش رفته، سهمیه‌ها و … انتخاب سالن، کوپه یا تخت را انجام می‌دهد

چرا امکان انتخاب غذا در هنگام خرید بلیط غیرفعال است؟

انتخاب غذا در کلاس‌ بیزینس امکان پذیر می‌باشد البته بمنظور امکان برنامه ریزی بهتر، اگر از یک روز قبل از حرکت قطار نسبت به خرید بلیط اقدام نمایید، انتخاب غذا غیرفعال بوده و در قطار با توجه به موجودی به شما غذا ارائه می‌گردد.

چرا برای بعضی از تاریخ‌ها بلیط در سایت شما وجود ندارد؟

این موضوع ممکن است چند دلیل داشته باشد: الف) عدم شروع فروش بلیط در بازه زمانی مد نظر شما. ب) عدم وجود قطار فدک در مسیر یا تاریخ مورد نظر شما. جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به سوال مسیرهای قطار فدک و برنامه حرکت قطار فدک مراجعه نمایید و یا با شماره تلفن 02154824 با ما در ارتباط باشید.

چرا در مسیرهای دیگری مثل شیراز یا بندرعباس قطار فدک نیست؟

بدلیل محدود بودن ناوگان در همه مسیرها قطار فدک وجود ندارد. امیدواریم به زودی با توسعه ناوگان بتونیم مسیرهای بیشتری رو تحت پوشش بگیریم. در شرایط فعلی قطارهای فدک در مسیرهای قم مشهد و بالعکس (همه روزه)، تهران مشهد و بالعکس (همه روزه)، قزوین مشهد و بالعکس (همه روزه) و کرج مشهد و بالعکس (همه روزه)، رشت مشهد و بلعکس (همه روزه)، رشت تهران و بلعکس (همه روزه) و تهران اهواز و بلعکس (یک روز در میان) در حال خدمات رسانی به شما عزیزان می‌باشد.

چگونه می‌توان کوپه را هنگام خرید دربست نمود؟

اصطلاح کوپه دربست زمانی استفاده می‌شود که مهمان قصد داشته باشد با تعداد مسافر کمتر از 4 نفر یک کوپه کامل را خریداری نماید. برای این کار در هنگام تعیین مسیر و تاریخ جهت جستجوی بلیط، لطفاً تیک دربست کوپه را انتخاب نمایید. هزینه بلیط کسر کوپه ارزان تر از بلیط کامل محاسبه می‌شود البته این اختلاف بر حسب کلاس خدمات متفاوت خواهد بود.

بلیط قطار رشت مشهد

بلیط قطار رشت مشهد برای کسانی که به هر دلیل تمایلی به سفر هوایی ندارند و یا کسانی که ترجیح می دهند یک سفر با کیفیت همراه با خدمات ویژه را تجربه نمایند، مناسب است.

در ادامه ی این مطلب کلیه نکات کلیدی مورد نیاز مهمانانی که بلیط قطار رشت مشهد برای کسانی که به هر دلیل تمایلی به سفر هوایی ندارند و یا کسانی که این بلیط را تهیه کرده اند ارائه داده ایم. لطفا این صفحه را با دقت مطالعه فرمایید.

امکانات داخل قطار رشت به مشهد چیست؟

همانطور که قبلا نیز گفته شده آرشیو کاملی از فیلم، موزیک، کتاب صوتی و ادعیه در طول سفر در اختیار مهمانان خواهد بود که استفاده از این آرشیو قطعا مسیر را کوتاه خواهد کرد.

مهمانان قطار رشت مشهد، براساس کلاس بلیط خریداری شده، در طول سفر خود از خدمات پذیرایی متنوع بهره مند خواهند بود.

به طور مثال در کلاس ویژه خدمات پذیرایی کامل شامل پیش غذا، غذای اصلی، دسر، سالاد میوه، نوشیدنی گرم نامحدود و .... می باشد.

پذیرایی در قطارهای پنج ستاره فدک توسط مهمانداران حرفه ای و آموزش دیده صورت می گیرد.

همچنین سرویس خواب به تمامی مهمانان ارائه شده و در زمان خستگی می توانند با راحتی استراحت نمایند.

مسیر قطار رشت مشهد چند ساعت است

سفر از رشت به مشهد یک سفر نسبتا طولانی به حساب می آید. مهمانان قطار رشت مشهد حدوداً 17 ساعت داخل قطار هستند.

البته اصلا نگران طولانی بودن مسیر نباشید، در سفر با قطارهای فدک احساس خستگی یا بی حوصلگی نخواهید کرد. شما به آرشیو کاملی از فیلم ها، موزیک، کتاب های صوتی و ادعیه دسترسی دارید در تمام طول مسیر می توانید فیلم ببینید و موزیک گوش دهید و کتاب صوتی بشنوید.

همچنین شرایط استراحت در کوپه به راحتی برای شما مهیاست.

نقشه مسیر قطار رشت مشهد

قطار رشت مشهد، پس از حرکت از رشت در شهرهای قزوین، کرج، تهران، سمنان، شاهرود، نقاب، نیشابور نیز توقف داشته و مسافر سوار و پیاده می کند.

ایستگاه راه آهن رشت

ایستگاه راه آهن شهر رشت در فاصله بین شهرهای رشت و فومن قرار دارد. بنابراین مهمانانی که بلیط قطار رشت مشهد را تهیه نموده اند مسیر حدودی نیم ساعته تا ایستگاه راه آهن را خواهند داشت.

با توجه به الزام حضور یک ساعت قبل از حرکت در ایستگاه راه آهن، حتما این مسیر را مدنظر قرار دهید.

اقامت در مشهد

مهمانان عزیز قطارهای فدک، علاوه بر رزرو بلیط قطار رشت مشهد ، می توانند از خدمات تورهای قطار با هتل فدک نیز استفاده نمایند.

یعنی علاوه بر رزرو بلیط رفت و برگشت با قطارهای فدک در کلاس های مورد نظر خود، می توانند از جهت اقامت در مشهد، هتل های طرف قرداد فدک را نیز رزرو نمایند.

  مهمانان تورهای قطار با هتل فدک میتوانند از خدمات اختصاصی تورها مانند:
 • ارائه کلید به محض ورود در برخی از هتل ها
 • ترانسفر رایگان استقبال و بدرقه
 • سرویس رایگان به حرم
 • صبحانه مازاد روز اول
 • و ...

برخوردار شوند.

قیمت بلیط قطار رشت مشهد

هزینه بلیط قطار رشت مشهد به تاریخ رزرو بلیط قطار رشت مشهد بستگی دارد. معمولا هزینه بلیط در آخر هفته و تعطیلات رسمی بیشتر و در روزهای عادی کمتر است.

شما عزیزان در همین صفحه به راحتی می توانید با وارد کردن تاریخ رفت و برگشت خود قیمت بلیط را در کلاس های مختلف مشاهده فرمایید.

استرداد آنلاین بلیط قطار رشت مشهد

اگر پس از خرید بلیط قطار، به هر دلیلی امکان سفر نداشتید، در صورتی که بلیط خود را از طریق سایت فدک خریده باشید، به راحتی می توانید بلیط خود را بصورت آنلاین استرداد کرده و هزینه بلیط را طی سه روز کاری دریافت نمایید.

  هزینه استرداد شده بر اساس قوانین استرداد راه آهن می باشد:
 • تا ساعت ۱۲ روز قبل از حركت قطار،۹۰ درصد بهاي بليت پرداخت مي‌شود.
 • از ساعت ۱۲ روز قبل از حركت تا سه ساعت پيش از حركت قطار، ۷۰ درصد بهاي بليت پرداخت مي‌شود.
 • از سه ساعت مانده به حركت تا لحظه‌ي حركت قطار۵۰ درصد بهاي بليت پرداخت مي‌شود.
 • استرداد بليت پس از حركت قطار امكان‌پذير نمي‌باشد.

جهت کسب اطلاعات راجع به قیمت ها و همچنین جهت رزرو بلیط قطار رشت مشهد می توانید از یکی از روش های زیر اقدام نمایید:

مراجعه به آدرس اینترنتی فدک (www.fadaktrains.com)

تماس با واحد فروش تلفنی فدک (با شماره تماس 02154824)

آژانس های مسافرتی سراسر کشور (که فروش بلیط قطار دارند)

با رزرو بلیط قطار رشت مشهد از طریق سایت فدک و فروش تلفنی فدک، شما در هر ساعت شبانه روز و از هر مکانی امکان رزرو بلیط را داشته و می توانید از خدمات پشتیبانی در طول سفر نیز بهره مند شوید.