راهنمای خرید بلیط

راهنمای گام به گام خرید بلیط

جستجو و انتخاب بلیط قطار

برای خرید بلیط قطار، ابتدا به صفحه اول وب‌سایت قطارهای فدک وارد شوید.

اینجا می‌توانید نوع بلیط خودتان را انتخاب کنید که به صورت یک‌طرفه یا رفت‌وبرگشت باشد‌. سپس باید اطلاعاتی مثل مبدا، مقصد، تاریخ رفت‌وبرگشت، نوع کوپه (دربست یا عادی)، نوع مسافر (سهمیه خواهران، سهمیه برادران و عادی)  و تعداد مسافران را مشخص کنید و دکمه جستجو را بزنید تا همه بلیط‌های قطار مسیر انتخابی‌تان، برای شما نمایش داده شود‌.

purchase-guide-1

پس از زدن دکمه جستجو، همه بلیط‌های مسیر و زمان انتخابی شما به صورت لیست نمایش داده می‌شوند‌. در قسمت بالای لیست، تقویم قیمتی را می‌بینید که به شما نشان می‌دهد در چه روزهایی بلیط مدنظر شما ارزان‌تر است‌.

purchase-guide-2

در همان بالای نتایج جستجو می‌توانید بلیط‌ها را بر اساس کمترین قیمت و زودترین ساعت حرکت مرتب کنید‌.

purchase-guide-3

پایین هر بلیط گزینه‌ای به نام "اطلاعات قطار" وجود دارد‌. اگر روی آن کلیک کنید، اطلاعات قطار (از جمله امکانات کوپه و خدمات پذیرایی) را خواهید دید‌.

purchase-guide-4

با کلیک روی گزینه "ایستگاه‌ها" می‌توانید ایستگاه‌های بین‌راهی قطار مدنظر خود را مشاهده کنید. در صورتی که قطار مورد نظر شما در ایستگاه‌های بین راه توقف نداشته باشد، در این قسمت نام ایستگاه مشاهده نخواهد شد.

purchase-guide-5

و در نهایت با کلیک بر روی گزینه "قوانین استرداد" می‌توانید از درصد جریمه بلیط خود آگاه شوید.

purchase-guide-6

با انتخاب بلیط مدنظر وارد مرحله بعدی یعنی دریافت اطلاعات مسافرین می‌شوید. دقت داشته باشید که اگر بلیط شما رفت‌وبرگشت است، باید بعد از انتخاب بلیط رفت، بلیط برگشت را هم انتخاب کنید‌.

حالا وقت آن است که اطلاعات شخصی خودتان و همسفرهایتان را وارد کنید‌. اطلاعات مورد نظر باید صحیح و مطابق با مدارک شناسایی مسافر درج شود. در صورتی که  اطلاعات مسافر شما در حساب کاربری ثبت شده باشد (قسمت لیست مسافران در حساب کاربری) می‌توانید با کلیک بر روی دکمه "انتخاب از لیست مسافران" از اطلاعات قبلی استفاده کنید.

purchase-guide-7

پس از ورود اطلاعات مسافران ، در صورتی که قصد دارید بلیط را برای شخص دیگری تهیه کنید گزینه "ارسال بلیط به ایمیل و شماره همراه دیگر" را انتخاب کنید.

purchase-guide-8

حالا روی گزینه تایید و ادامه خرید کلیک کنید. دقت داشته باشید انتخاب این گزینه به معنی مطالعه و تایید قوانین بلیط قطار و قوانین وب‌سایت است. پیشنهاد می‌کنیم در صورتی که سفر شما دارای شرایط خاصی است قسمت قوانین را مطالعه کنید.

در مرحله بعدی، وب‌سایت به شما این امکان را می‌دهد که یک بار دیگر اطلاعات وارد شده را بررسی کرده و از صحت آن اطمینان حاصل کنید. دقت داشته باشید مطابق قوانین شرکت‌های ریلی، بلیط‌های قطار پس از صدور امکان ویرایش و تغییر ندارند و در صورت وجود اشتباه در اطلاعات ناگزیر به استرداد بلیط و خرید مجدد خواهید بود.

purchase-guide-9

اگر کد تخفیف دارید، در این مرحله باید آن را در قسمت مربوطه وارد کنید و دکمه اعمال را بزنید‌.

پس از تمام این کارها، اگر اطلاعات بلیط و مشخصات مسافران صحیح بود و مشکلی در آن‌ها وجود نداشت، روی دکمه "پرداخت آنلاین" بزنید تا وارد صفحه پرداخت شوید و بلیط خود را نهایی کنید‌.

purchase-guide-10